Проектор - що це і його історія створення

Проектор - що це і його історія створення

Сьогодні, людство звикло бачити досить багато. Тому людей мало що може здивувати. Автомобілі оснащуються автопілотами, люди літають в космос, землю оточують зв'язком 5G, а на зняття звичайного фільму можуть витрачати більше 500 мільйонів доларів. І здавалося б, чим може здивувати звичайний проектор? А виявляється може, тому що цей начебто нічим не примітний на сьогоднішній день пристрій, вперше побачив світ тільки в кінці 80-х років. Саме тоді пройшла перша успішна презентація першого в світі мультимедійного проектора, який міг відтворювати зображення за допомогою рідкокристалічної панелі. Саме до проекторів стало можливо підключати як відеомагнітофони, які відтворювалися старими, великими касетами, так і перші комп'ютери. Саме завдяки цьому люди отримали можливість в домашніх умовах насолоджуватися переглядом улюблених кінострічок в широкоформатному дозволі.

Класифікація проекторів

Сьогодні, без даного пристрою, неможливо уявити жодну серйозну лекцію в університеті або презентацію на роботі. Саме за допомогою проектора відбувається відтворення фільмів в кінотеатрі, а також всі ми любимо дивитися фільми під відкритим небом десь на пляжі. Однак чи всі проектори для цього підходять? Відповідь однозначно ні. Існує кілька видів проекторів:

  • Стаціонарні - можуть досягати ваги понад 10 кг і вимагають спеціально кваліфікованих фахівців для підключення. Дані пристрої мають високі технічні параметри, а також володіють потужними світловими потоками і можуть підключати кілька джерел сигналу одночасно. В основному такі проектори вважаються професійними і використовуються в комерційний цілях. Наприклад в кінотеатрах.
  • Портативні - мають до 10 кг ваги. Вважаються досить компактними і мають різні інтерфейси, високу роздільну здатність і світловий потік. Зазвичай функціонал таких проекторів використовують для перегляду фільмів у домашніх умовах або презентацій в приміщеннях середніх розмірів.
  • Ультрапортативні - до 3 кг ваги. Компактні проектори невеликих габаритів, які використовуються в основному для ділових презентацій, як в приміщеннях так і в польових умовах.
  • Кишенькові - вага не більше 300 г. Незаплановані виїзні презентації - це саме те що підходить для таких пристроїв.

Область застосування проекторів

Проектори для бізнесу - це пристрої, область застосування яких може бути як для офісу так і для освіти. В основному це конференц-зали, або навчальні аудиторії. Основною характеристикою при виборі таких пристроїв є світловий потік або яскравість, так як вони використовуються в освітлених приміщеннях.

Проктори для домашніх кінотеатрів - призначаються для перегляду фільмів у високій якості а також для комп'ютерних ігор. Основною характеристикою є висока контрастність, яка дозволяє формувати реалістичну і чітку картинку.

Який проектор вибрати

На ринку сьогодні існує багато різних виробників. Однак не варто переплачувати за бренд. Виробники за типом Canon або Casio не спеціалізуються конкретно на продукції проекторів. Тому ціна таких моделей може бути завищена.

Хороші і недорогі проектори представляють виробники ViewSonic, Xiaomi, Epson а також Optoma. Кожен з них виробляє відмінні і якісні моделі, однак пам'ятайте що модель з моделлю ворогує. Перед покупкою обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями, або подивіться огляд і рейтинг.

  • Проектор - що це і його історія створення
Telegram Viber WhatsApp Facebook
0
false
false
Вилучити
Змінити