Як вибрати екран для проектора. Актуальні поради

Як вибрати екран для проектора

При побудові домашнього кінотеатру актуальним є питання, як вибрати екран для проектора. Правильно підібране полотно забезпечить комфортне сприйняття демонструючого зображення. Глядач повинен чітко бачити графічні, текстові елементи. Магазини пропонують величезний асортимент полотен. Краще заздалегідь вивчити інформацію, як підібрати екран для проектора. Ми розповімо, на що звернути увагу.

Матеріал і колір полотна

Якість зображення залежить від матеріалу поверхні, на яку проектується зображення. Виробники випускають вінілові і текстильні екрани для проекторів, який вибрати залежить від особистих переваг.

Текстиль дешевше вінілу. Зносостійкий, міцний. Дає плоску поверхню. Підходить для багатьох полотен, крім полотен в кінотеатр.

Вініл - тонка полімерна плівка. Дає чудову якість картинки. Коштує дорожче. Використовується в домашніх кінотеатрах високого рівня.

Який екран краще? Найоптимальніше полотно - біле матове. Володіє точною передачею кольору, невеликим кутом огляду. Рівномірно розсіює світло. Відсутні відблиски. Повне затемнення зали не потрібно. Бездоганно донесе зображення усім глядачам.

Сіра поверхня підсилює контрастність, володіє великим кутом огляду. Прекрасно передає глибокі темні кольори без спотворення світлих тонів. Гірше відбиває світло, вимагає потужного світлового потоку.

Як розрахувати розмір і формат полотна

Розглянемо, як вибрати розмір екрану для проектора. Враховуйте габарити, інтер'єр приміщення, розміщення глядачів в кінотеатральній зоні. Кожен повинен чітко бачити деталі проекції. Для об'ємної аудиторії оптимальна відстань між підлогою та зоною перегляду - 125 см. Для домашнього перегляду - 60-90 см. Рекомендована відстань до найближчого глядача не менше 1,5 м. Щоб розрахувати висоту екрану, розділіть відстань до останнього ряду для глядачів на 6.

Щоб зрозуміти, як правильно вибрати екран для проектора, визначтеся з призначенням техніки. Для демонстрації презентацій, освітніх матеріалів, звітів підійде екран форматом 4:3. Для використання в розважальних цілях - широкоформатний екран 16:9, діагональ 120 дюймів.

Універсальний формат 1х1. Квадратна форма. Висота підганяється під потрібні параметри.

Якщо ви не знаєте, як підібрати точний розмір - вибирайте з невеликим запасом.

Конструкція і види

Екрани відрізняються конструкцією каркасу:

  • переносні - встановлюють на триногу або згортають в футляр, легко і швидко розкладаються, зручні для виїзних презентацій;
  • рулонні штори як екран для проектора - монтують на стелю або стіну, розгортають перед показом;
  • натяжні - встановлюються на рамі, що не згортаються, постійно знаходяться на стіні.

Існує ручний і електричний вид управління полотном.

  1. Моделі з механізмом повернення прості в експлуатації. Підходять для стаціонарної установки. Екран самостійно піднімається і повертається в тубус завдяки вбудованій пружині. Точно фіксується на необхідній висоті.
  2. Пристрої з електроприводом включаються стаціонарним тумблером або пультом дистанційного керування. Полотно зберігається, буде ідеально рівним.

Екран для 3D проектора

Відео в форматі 3D дозволяє отримати більше вражень від перегляду. Який екран потрібен для 3D проектора - питання, що вимагає окремої уваги. При використанні двопроекторної системи з поляризаційними фільтрами, важлива відсутність спотворень при відображенні світла. У однопроекторной системі поляризаційні властивості не важливі, акцент ставиться на яскравість зображення. Вибирайте техніку з високим коефіцієнтом відображення.

На сайті компанії LedProjector можна вигідно купити екран для проектора, як вибрати відповідну модель підкажуть менеджери. Купити в Україні техніку онлайн не проблема. Магазин забезпечить доставку в населені пункти країни. Надається технічна підтримка клієнтам після здійснення покупки.

  • Як вибрати екран для проектора. Актуальні поради

Related Articles

Рейтинг кращих дешевих проекторів в 2024 році для вашого дома

Рейтинг кращих дешевих проекторів в 2024 році для вашого дома

У сучасному світі проектори стали невід'ємною частиною нашого щоденного життя. Вони використовуються для перегляду фільмів вдома, проведення презентацій на роботі або в університеті, а також для ...

Що краще Wifi чи Bluetooth проектор?

Що краще Wifi чи Bluetooth проектор?

Хто не любить затишно глянути фільми або продемонструвати презентації на великому екрані? Але як обрати проектор, коли річ заходить про...

Рейтинг кращих проекторів для дітей

Рейтинг кращих проекторів для дітей

Однією з найкращих розваг для дитини – є показ мультиків, адже це так просто, та легко для батьків. Саме тому варто звенрнути увагу на...

Telegram Viber WhatsApp Facebook
0
false
false
Вилучити
Змінити