Як обрати проектор для домашнього кінотеатру

Організувати домашній перегляд кінофільмів є можливість у кожного, хто правильно підбере мультимедійне обладнання. Вибір дуже великий, причому у продажу є і бюджетні моделі, і пристрої з розширеним функціоналом, які здатні виправдати очікування найвибагливіших покупців. Зрозуміти, який проектор вибрати для домашнього кінотеатру буде простіше якщо допоможуть рекомендації фахівців.

Щоб прийняти вдале у всіх сенсах рішення, вам потрібно:

 • визначитися з індивідуальними вимогами;
 • розібратися, які характеристики мають пріоритетне значення;
 • проаналізувати моделі від перевірених брендів;
 • знайти модель, в якій будуть поєднуватися якість відтворення відео, надійність, функціональність та вартість;
 • переконатись, що пристрій має необхідні роз'єми для підключення до джерела сигналу;
 • подумати про придбання екрану (якщо його немає);
 • врахувати параметри приміщення, де буде обладнано домашній кінотеатр.

Основні критерії відбору

Знаючи який проектор вибрати для дому, цілком реально перетворити перегляд кіно на захоплюючий і безпечний для очей процес. Кіносеанси можна організовувати для домочадців або перетворити це на захоплюючу розвагу під час дружніх посиденьок. Почати потрібно з місця перегляду. Не завжди є окрема вітальня, тому можна встановити обладнання у просторому коридорі. Від площі та інших параметрів кімнати залежатимуть оптимальні параметри проектора.

Найбільше значення мають такі характеристики:

 1. Потужність. Для дому підійдуть пристрої від 200-210 Вт.
 2. Технологія - у продажу представлені варіації з DLP та 3LCD. Перший варіант порадує глибиною чорних відтінків та контрастністю, а другий - точністю кольору.
 3. Дозвіл. Тут потрібно відштовхуватися від бюджету, оскільки, чим вищий цей параметр, тим дорожче обладнання. Оптимальний вибір - моделі, що підтримують Full HD 1920x1080 під формат 16:9, але можна обмежитись HD Ready 1280x720.
 4. Яскравість. Визначається насамперед рівнем освітлення. Чим більше денного світла, тим більшою має бути потужність обладнання, інакше розрізнити зображення буде проблематично. Мінімальний показник - 700-100 люменів.
 5. Відстань до екрана. Для розрахунку оптимального значення можна використовувати віртуальний калькулятор.
 6. Ціна. Цілком реально знайти бюджетні проектори для домашнього кінотеатру, принаймні у каталозі ledprojector.com.ua є чимало варіантів для покупців зі скромними фінансовими можливостями. Головне, щоб вартість була прийнятною з урахуванням запропонованих розробників експлуатаційних параметрів.
 7. Проводи та роз'єми. Бажано, щоб у вибраного пристрою були порти HDMI, SPDIF, LAN, а також VGA, USB та 3,5 мм.

Інші важливі критерії відбору:

 • габарити корпусу та його вага;
 • рівень шуму в процесі роботи;
 • обсяг пам'яті (оперативної та вбудованої);
 • характеристики процесора;
 • термін дії гарантії.

Не зайвим буде вивчити топ проекторів для дому, до якого входять Changhong C300, Wanbo T2 MAX, а також Xiaomi Mijia 2, ThundeaL та Xiaomi Xming Q1. Є універсальне обладнання, яке дозволяє дивитися кінофільми в будь-якому приміщенні - потрібно лише закрити штори, встановити рулонний екран та підключити апаратуру. Для таких цілей варто вибирати моделі, що підтримують технології DLP та 3LCD, а також мають невелику вагу, що дозволить їх швидко переміщати та встановлювати.

Незалежно від вибраної модифікації та бренду, замовляти мультимедійні пристрої слід виключно у перевіреного постачальника. Тоді ви зможете отримати пристрій із зазначеними в описі параметрами, а також офіційною гарантією.

Додаткове обладнання

Розбираючись, як вибрати проектор для домашнього кінотеатру, не можна забувати про необхідність придбання додаткових пристроїв. Як правило, для організації кіноперегляду потрібно:

 • піклуватися про звукову ізоляцію та затемнення кімнати;
 • замовити кронштейн для встановлення проектора - конструкція повинна підходити за вагою пристрою;
 • подбати про купівлю та розміщення колонок;
 • підібрати грузик, якщо використовуєте полотно з антистатичним покриттям у рамці.

Пам'ятка покупцям

 1. Купуйте найкращі проектори для домашнього кінотеатру 2022 року. Якщо експерти визначають ту чи іншу модель як лідера у своєму сегменті, значить, вона дійсно заслуговує на увагу.
 2. Виберіть місце для перегляду фільмів. Це може бути окрема кімната, вітальня чи спальня. Вибір мультимедійного обладнання залежатиме від відстані до екрана та освітленості приміщення. Також враховуйте час кіносеансу, наприклад, для перегляду вночі достатньо пристрою з яскравістю кольору 700 люмен, а ось вдень потрібно використовувати проектор з яскравістю мінімум 2000 люмен.
 3. Яскравість багато в чому залежить від технології відтворення, що використовується, наприклад, для 3LCD потрібна модель з яскравістю 2500 люмен, а для DLP - від 5 тис. люмен.
 4. Для економії витрат доцільніше купувати проектори, в комплектацію яких входять стовпчики - це дозволить не витрачати додатково кошти на підсилювач.
 5. Вибір проектора для домашнього кінотеатру має здійснюватися з урахуванням того, що мінімальна потужність пристрою повинна становити 200 Вт (краще від 250 Вт).
 6. Вкрай важливо віддавати перевагу перевіреним брендам, таким як XIAOMI, AAO, LEDPROJECTOR, TOUYINGER, THUNDEAL, XGIMI, JMGO, DANGBEI, OPTOMA та CHANGHONG.

Перед ухваленням остаточного рішення ретельно вивчіть комплектацію, щоб надалі не довелося докуповувати кабелі HDMI потрібної довжини.

 • Як обрати проектор для домашнього кінотеатру

Related Articles

Рейтинг кращих дешевих проекторів в 2024 році для вашого дома

Рейтинг кращих дешевих проекторів в 2024 році для вашого дома

У сучасному світі проектори стали невід'ємною частиною нашого щоденного життя. Вони використовуються для перегляду фільмів вдома, проведення презентацій на роботі або в університеті, а також для ...

Telegram Viber WhatsApp Facebook
0
false
false
Вилучити
Змінити